Pedikúra by měla být samozřejmou součástí péče o tělo každé ženy. Kromě pravidelné návštěvy salonu, si můžete pedikúru dopřát také doma, stačí nám na to pouze čas, trocha šikovnosti, a hlavně kvalitní pomůcky a výživný krém.
Nohy nejprve pořádně odmočte ve vodní lázni. Vodní lázeň by měla být teplá a můžete do ní přidat různé soli, bylinky nebo koupelové pěny, aby došlo ke změkčení nehtů a ztvrdlé kůže.
Po vodní lázni věnujte pozornost nehtům, ty ostříhejte, opilujte papírovým nebo skleněným pilníkem, ostatní pilníky nehty spíše třepí. Kůžičku na nehtech zatlačte, nikdy ji nestřihejte, můžete se poranit a poraněné místo se snadno bolestivě zanítí.
Po úpravě nehtů se věnuje ztvrdlé kůži, kterou opatrně obruste. Na kůži je třeba používat speciální pomůcky, pilníky nebo válečky na baterie. Používejte je však s rozumem, ať svou kůži zbytečně neporaníte. Poraněná kůže na chodidlech je velmi bolestivá a hojení bývá složité a dlouhé vzhledem k tomu, že musíme každý den chodit.
Na závěr dopřejte svým chodidlům delší masáž. Pro masáž použijte kvalitní výživný krém, kůže je v tuto chvíli velmi citlivá a potřebuje vyživit a zklidnit. U masáže nevynechávejte ani prsty a oblast kolem kotníků. U masáže nohou je lepší vyvarovat se olejům, vyplatí se investovat do krému k těmto masážím přímo určeným.
Na závěr nehty na nohou nalakujte. Můžete použít přírodní spíše nenápadné barvy, ovšem letošní módní trend bude přát i lakům výraznějších barev. Pouze takto upravené nohy můžou být krásné.
Nezapomínejte na péči o vaše chodidla i v zimním období. Nohy nás celý živit nosí a zaslouží si naši péči po celý rok, a nejen v letních měsících. Pravidelná pedikúra se vám vyplatí. Není totiž nic ošklivějšího, než když v teplých měsících ukazujeme v sandálech pravidelně neupravované nohy a chodidla. Jednorázová péče o chodidla tu pravidelnou v žádném případě nenahradí.