Každý člověk potřebuje v dnešní době dostatek peněz. Ne proto, aby měl peníze jako takové, to dá rozum, ale proto, aby jimi mohl platit za to, co potřebuje a co se vesměs bez zaplacení nikde nesežene.
Člověk musí jíst, musí někde bydlet, do něčeho se oblékat, často potřebuje dejme tomu i někam cestovat, telefonovat a co já vím, co všechno ještě, a jak je každému z nás známo, není to možné, pokud nejsou peníze, jimiž by se to zaplatilo.
Člověk si tedy musí nejprve vydělat a případně i našetřit, aby si mohl pořídit to, co potřebuje nebo touží mít. A protože nejsou platy našich lidí vždy takové, jaké by si našinci přáli mít, je pochopitelné, že snadno dojde k tomu, že někdo peníze mít chce, ale už je nemá. A přinejmenším do následující výplaty ani mít nebude.
A co má dělat ten, kdo potřebuje něco financovat, jenže je to nad jeho možnosti? Jak se má za něco zaplatit, když není čím, když už vlastní zdroje vyschly?
V takovém případě se často hodí pomoc v podobě půjčky. Člověk prostě osloví někoho, kdo mu potřebné peníze může poskytnout, tedy zřejmě nějakou finanční instituci, a když se zadaří, dostane k dispozici nějakou tu půjčku, jež mu umožní žít dočasně na cizí náklady. Tak se dají získat peníze v těžké době, jež se následně splácejí, když už je zase z čeho.
Jenže je logické, že finanční instituce půjčují jenom těm, kteří jim dokážou půjčené peníze i s úroky vrátit. A když jsou v této záležitosti pochybnosti, obvykle se raději žádost o půjčku zamítne.
A co má dělat ten, kdo není podle bank bonitní? Pro toho je tu nebankovní hypotéka FAHD. Tedy je tu pro něj za předpokladu, že bude mít z čeho splácet a že se za takové splácení může zaručit zástavou nemovitosti.
Taková hypotéka je tedy zajištěna jinak než obvyklé půjčky, a díky tomu u ní uspějí i poměrně problematičtí majitelé nějaké nemovitosti. A pro ty je dobře, že se tu vyhnou kontrole registrů dlužníků a požadování doložení neúměrných příjmů, a přesto uspějí.